top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıAlpolic

Neden ALPOLIC?ALPOLIC™ alüminyum kompozit malzeme (ACM), ilk olarak 1974'te Japonya'da üretildi, 1980’lerin başında ABD pazarına girdi. Baştan sahip olduğu yüksek teknoloji ile dinamik gelişimini sürdürerek, estetikle teknolojiyi birleştiren vazgeçilmez bir malzeme oldu. Günümüzde ALPOLIC™, neredeyse sınırsız sayıda renk, doku ve kaplamada, alüminyum - metal kompozit malzemeler üreterek modern mimari şaheserler yaratılmasını mümkün kılan global bir markadır.
Düz ve Pürüzsüz Yüzey


Genel olarak levha formundaki bir malzemenin düzlüğü kolay sağlanamaz. Bu nedenle kıvırma işleminden kaynaklanan ufak tefek bozukluklar oluşabilir. Alpolic, alüminyum tabakanın alaşımı ve dolgu malzemesi sayesinde son derece düzdür ve laminasyon işlemi sırasında olası bozuklukların tamamı giderilir.


Sertlik

Solid levhalarla kıyaslandığında Alpolic son derece serttir. İki tabaka metal panelin üzerine baskı uygulandığında bir I kesit gibi davranmaktadır. 0,5mm’lik iki alüminyum plakadan oluşan 4mm’lik Alpolic, 3,3mm solid alüminyumun sertliğine eşittir.

0,3mm’lik iki paslanmaz çelik plakadan oluşan 4mm’lik Alpolic ise 2,9mm. solid paslanmaz çelik levhanın sertliği ile aynıdır.


İşlenebilirlik


Alpolic levhalar kolayca işlenebilir, dairesel testerelerle kesilebilirler. Kanal açma aleti ile ya da rotorla kanal açıldıktan sonra katlanabilirler. Üç merdaneli bükücü ile ya da presle bükülüp kıvrılabilirler.

Birleşim detayları için birden fazla alternatiften en uygunu seçilebilir.
Yangına Karşı Güvenlik

Alpolic/fr yangına karşı güvenli bir malzemedir. Pek çok ülkedeki iç ve dış yüzeylerde yangın mevzuatı kapsamındaki gereklilikleri karşılarlar. Dolgu maddesindeki ana içerik olan yanmaz mineraller alev oluşmasına engel olur.


Maksimum Renk Dayanımı

Kristal parlaklığındaki kaplaması ve canlı renkleri, her iklim için uygundur. Zamana dayanaklıdır, yıllar boyu bakım gerektirmez. Zorlu şartlar için geliştirilmiş Lumiflon bazlı florokarbon boya teknolojisi tüm Alpolic panellerde standarttır. %5-%80 arasında istenilen parlaklıkta üretilebilir.57 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page